• XXV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia – etap rejonowy

• 13.02.2017
        • 09 lutego 2017 r. (czwartek) w III LO im. gen. Sowińskiego w Warszawie odbył się kolejny etap (rejonowy) Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. Ia – Kacper Jakubowski, który zajął II miejsce (w kategorii: dzielnica Wola), uzyskując tylko 2 punkty mniej od zwyciężczyni.

Gratulujemy!

• XIX Integracyjny Bal Karnawałowy

• 13.02.2017
        • 5 lutego w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji odbył się piękny wielki, radosny i uroczysty XIX Integracyjny Bal Karnawałowy.

Impreza, organizowana przez Fundację „Świat Na Tak”, w tym roku odbywała się pod hasłem "Bajki i legendy warszawskie". Jak co roku bal rozpoczął się Polonezem Ogińskiego w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, a w trakcie balu były liczne atrakcje zabawy i konkursy z nagrodami. Pomoc osobom niepełnosprawnym świadczyło z naszej szkoły 17 wolontariuszy oraz  p. Aneta Koza i p. Elżbieta Kunowska

• Noc w szkole

• 05.02.2017
        • 03.02.2017 postanowiliśmy zanocować w szkole. Wszyscy chętni zaczęli pojawiać się ze swoimi śpiworami o godz. 19:00. Zjedliśmy kolację, pograliśmy w gry na PS4, rozwijaliśmy nasze umiejętności taneczne z grą just dance i wokalne za pomocą karaoke. Profesorowie próbowali nas przekonać do przebojów Marka Grechuty, a my ich do nowszych dźwięków. Stworzyliśmy sobie bazę noclegową i zaczęliśmy maraton filmowy. Nie dość, że świętowaliśmy urodziny kilku z naszych kolegów, to mogliśmy skorzystać z usług utalentowanego fryzjera. Najwytrwalsi zarzekali się, że aż do 07:00 nie zmrużyli oka.

• Współpraca z UHT

• 02.02.2017
        • Miło nam poinformować, że nasze liceum nawiązało współpracę dydaktyczną, organizacyjną oraz patronacką z Uczelnią Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.

Porozumienie ma sprzyjać efektywnemu współdziałaniu w wykorzystaniu posiadanego potencjału dydaktycznego oraz rozwoju obu placówek.

• Teatr Wielki od kulis

• 01.02.2017
        • 01.02.2017 roku artyści "Sceny na Miłej" oraz sympatycy teatru, z naszej szkoły, zwiedzili kulisy Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. W czasie trwającej wycieczki mieliśmy okazję stanąć na jednej z największych scen operowych świata, zobaczyć jej techniczne możliwości, zajrzeć do malarni, modelatorni, czy pracowni krawieckiej. Sprawdziliśmy, jak głęboki jest kanał orkiestry, odwiedziliśmy magazyn kostiumów, widownię Sali Moniuszki, foyer.  Na koniec mieliśmy okazję wysłuchać fragmentu opery Giuseppe Verdiego pt. „Nabucco”. Na chwilę przenieśliśmy się w niezwykły świat opery.

• Varsavianistyczne spacery

• 06.02.2017
        • Jaki jest herb Nowego Miasta i co się za tym kryje?

Skąd się wzięły i co robią przy rynku Nowego Miasta "dziwne" mniszki?
          Co kryje w sobie kaplica Kotowskich?
          Skąd wyruszyło 305 Warszawska Pielgrzymek Pieszych z Warszawy na Jasną Górę?
          Co zostało z murów obronnych po II wojnie światowej?
          Kto ukrywal się na Krzywym Kole?
          Co stało się z winem Fukiera?
          Co dzieje się dziś w piwnicach Starego Miasta?
          Skąd wzięła się Gnojna Góra?
          Co było na Kanonii i dlaczego zbudowano łącznik między Zamkiem Królewskim a katedrą?
          Odpowiedzi na takie i  inne pytania uzyskała 8-osobowa grupa młodych przyjaciół Warszawy naszego licem  w  zimny ale bardzo słoneczny poniedziałek 30 stycznia.
      • Uroczyste złożenie wieńców pod Krzyżem Traugutta

• 01.02.2017
        • 23 stycznia po uroczystościach szkolnych zwiazanych z obchodami Dnia Patrona szkoły uczniowie klas pierwszych (1a) i drugich (2a) złożyli wieniec pod pomnikiem - Krzyżem gen. Romualda Traugutta przy forcie Legionów (ul. Sanguszki i Zakroczymskiej) oraz przy Bramie Straceń

• Lekcja muzealna w Muzeum Narodowym

• 01.02.2017
        • 18 stycznia uczniowie klasy II B a 24 stycznia uczniowie klasy II C brali udział w warsztatach „Sztuka w kontekście - Sienkiewicz a Matejko" w Muzeum Narodowym w Warszawie. Udział w warsztatach był możliwy dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z Fundacją ART.

Uczniowie zobaczyli dzieła plastyczne największych polskich artystów, w tym Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego i Aleksandra Gierymskiego. Przewodnicy połączyli je utworami i biografią Henryka Sienkiewicza, co sprawiło, że była to lekcja niepowtarzalna. Uczniowie zestawili koncepcję historyczną z realizmem, porównywali poszczególne dzieła, dokonywali ich analizy i interpretacji. Na koniec odtworzyli sceny batalistyczne z „Bitwy pod Grunwaldem” Jana Matejki („żywy obraz”) i odczytali fragmenty powieści „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza.