• UWAGA MATURA 2018

• 24.01.2018
        • Przypominamy, że do 07 lutego 2018 r. składamy, w sekretariacie szkoły, deklarację maturalną potwierdzającą chęć przystąpienia do egzaminu w maju 2018.

WSKAZÓWKI DODATKOWE:
          1. Formularze deklaracji w pliku PDF można pobrać ze strony
          2. Wypełnione formularze można zapisać za pomocą programu Acrobat Reader XI (wersja 11). Podczas wypełniania formularza deklaracji w pliku PDF nie jest stosowana żadna kontrola poprawności danych.
          3. Wypełnione i wydrukowane formularze należy dostarczyć do szkoły macierzystej maturzysty.

• 155. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

• 22.01.2018
        • Jak co roku w rocznicę wybuchu powstania styczniowego na dziedzińcu Muzeum X Pawilonu odbyła się uroczystość złożenia wieńców w Galerii Rządu Narodowego i pomnikiem Romualda Traugutta.

Zdjęcia są autorstwa Muzeum X Pawilon Cytadeli Warszawskiej.

• Studniówka 2018

• 19.01.2018
        • W sobotę, 13 stycznia, odbyła się studniówka XLV Liecum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Warszawie. Impreza miała miejsce w Hotelu Polonia Palace. Zabawa zaczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Agaty Pallasch, która życzyła wszystkim maturzystom powodzenia na egzaminach. Zgodnie z tradycją, studniówkę rozpoczęto tradycyjnym polonezem, przyszli maturzyści na balu bawili się wspaniale. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na fotorelację w naszej galerii szkolnej.

• Muzeum POLIN

• 12.01.2018
        • Historia naszego kraju jest nieodłącznie związana z narodem Żydowskim. Legenda żydowska głosi, że gdy uchodźcy dotarli do ziem polskich, nazwę kraju odczytali jako Po lin (hebr. פה לין), biorąc to za dobry omen. Istnieje nawet wersja legendy, według której z nieba został zesłany znak – kartka z napisem Po lin. W wyniku tego Żydzi osiedlali się masowo na gościnnej polskiej ziemi. 11 stycznia 2018 roku  14-osobowa grupa udała się na zwiedzanie wystawy stałej, podczas której zgłębialiśmy tę wspólną polsko- żydowską historię, była to podróż przez blisko tysiąc lat historii – od średniowiecza do współczesności.

• Wolontariat w działaniu

• 12.01.2018
        • Z nowym rokiem wolontariat poderwał się do działania. 12 osób po raz kolejny pojechało do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego aby pomóc przy wysyłce biuletynów. Praca wymaga dużego skupienia i wcale nie należy do łatwych, ale... dla naszych wolontariuszy nie ma nic trudnego. Księża dostarczają  nam w nagrodę słodkości oraz upominki  wykonane przez dzieci prosto z krajów misyjnych.

• Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów

• 04.01.2018
        • Przy przepięknej słonecznej pogodzie, 3 stycznia, grupa osób z IA i z IIB wybrała się na długo planowaną wycieczkę Traktem Pamięci Męczeństwa i Walki Żydów. Wszak jesteśmy szkołą położoną na terenie Getta, a to nas zobowiązuje do oddania hołdu tym, którzy tu ginęli. Trakt tworzy integralną całość wraz z wcześniej wzniesionymi: pomnikiem Bohaterów Getta i Kopcem Anielewicza. Składa się na niego ciąg 22 kamiennych form pamiątkowych (17 bloków, 1 obelisk, 1 płyta, 2 tablice i 1 pomnik) usytuowanych wzdłuż ulic Zamenhofa, Dubois i Stawki. To była niezwykła lekcja historii.