• Podręczniki i programy 2018/2019
      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• 29.06.2018
        • 22 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Podczas uroczystości, Pani dyrektor Agata Pallasch, wręczyła wyróżnienia dla laureatów konkursów przedmiotowych i najlepszych uczniów oraz przekazała gratulacje wszystkim uczniom, którzy dziś zakończyli zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, nie tylko tym wyróżnionym.

Pani dyrektor podziękowała całej kadrze pedagogicznej i złożyła wszystkim nauczycielom wyrazy uznania za ich całoroczną pracę. Podkreśliła, że to oni budują klimat szkoły i należy mówić o nich z ogromnym szacunkiem, a także pamiętać podczas wakacji.

Całej społeczności szkolnej Pani dyrektor przekazała życzenia bezpiecznych wakacji. Życzyła wielu przygód przeżywanych wspólnie z rodzicami i przyjaciółmi.

• Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy Tygrzyk

• 21.06.2018
        • Kacper Łuczak i Dominik Boczar z klasy 2c zajęli III miejsce w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego Tygrzyk. Nasi uczniowie od kwietnia studiowali hydrologię, aby w finale przedstawić prace dotyczące tematów "Jak działalność człowieka wpływa na zbiorniki i cieki wodne" oraz "Przekrój rzeki z podziałem na odcinki".

Serdecznie gratulujemy!

• Entropia Słowa - Literacka Mapy Warszawy

• 06.06.2018
        • 5 czerwca odbyła się kolejna edycja akcji  Entropia Słowa - Literacka Mapy Warszawy. Tegoroczne spotkanie było szczególne ze względu na  100. rocznicę Odzyskania przez Polskę  Niepodległości. Przypominano i zaznaczano miejsca, w których powstały dzieła wybitnych poetów i pisarzy od A. Mickiewicza, J. Słowackiego, C.K. Norwida, K.K. Baczyńskiego, Cz. Miłosza, Z. Herberta, H. Sienkiewicza, T. Różewicza, A. Stasiuka, R. Kapuścińskiego, J. Giedroycia aż po Jana Pawła II czy J. Głowackiego mające wpływ na świadomość narodową Polaków. Nasza szkoła reprezentowana przez  klasę 2 a i część klasy 1 c punktualnie o godz. 10.30 rozdawała przechodniom Listy ze słynnym cytatem z Kazania Jana Pawła II, które mocno wybrzmiało 2 czerwca 1979 r. na ówczesnym placu Zwycięstwa, dzisiejszym placu Piłsudskiego. Przechodnie bardzo dobrze przyjęli nasze Listy ze słowami „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Po zakończonej akcji happeningowej  przeszliśmy do kina Atlantic gdzie wzięliśmy udział w spotkaniu wszystkich grup. Tegoroczna Entropia Słowa zakończyła się projekcją filmu dokumentalnego Macieja Bochniaka "Ethiopiques - muzyka duszy”.

• Tydzień konstytucyjny

• 19.06.2018
        • Jak co roku uczniowie klas drugich naszego liceum uczestniczyli w warsztatach pt. "Tydzień konstytucyjny", organizowanych przez Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy. Tematem tegorocznych warsztatów były prawa i obowiązki obywatela w świetle wyborów w naszym kraju.

• Piknikowa sobota na Woli

• 19.06.2018
        • 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - to temat przewodni Wolskich Pikników Rodzinnych, które odbyły się dzisiaj na terenie całej dzielnicy.Dla nas, najważniejszym okazał się wspólny taniec Wolskiego Poloneza, którego nasi koledzy przygotowali pod bacznym okiem Pani Anny Dorosz. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Dziękujemy #GrupaHistorycznaNiepodległość1863, która użyczyła nam kostiumów nawiązujących do bohatera naszej szkoły, Romualda Traugutta.

• "Dobry Start"

• 15.06.2018
        • 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny.

Szczegółowe informacje na temat programu „Dobry Start” dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: www.mrpips.gov.pl/DobryStart - w specjalnej zakładce poświęconej tej formie wsparcia.

• Jak nie czytam, jak czytam

• 11.06.2018

Realizując założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie XLV Liceum Ogólnokształcącego dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytelnictwa i książek wśród uczniów oraz inicjowanie mody na czytanie.

8 czerwca o godzinie 10.00 chętni uczniowie naszego Liceum w bibliotece szkolnej czytali przyniesione przez siebie ulubione książki, dołączając tym samym do III edycji akcji.

• III miejsce w konkursie wojewódzkim

• 21.06.2018
        • Zespół redakcyjny naszej szkolnej gazetki "Monitor Traugutta" zajął III miejsce w Konkursie na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego 2017/2018 pod patronatem Kuratora Mazowieckiego.

• Wyróżnienie dla redakcji Monitora Traugutta

• 06.06.2018
        • W dniu wczorajszym redakcja gazetki szkolnej Monitora Traugutta otrzymała wyróżnienie w kategorii specjalnej "Stulecie odzyskania niepodległości", ogłoszonej przez Pana Krzysztofa Strzałkowskiego, Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy,

• 1 miejsce w dzielnicowym konkursie gazetek szkolnych