• Eko z Twoją Wolą

Celem realizowanego projektu jest popularyzacja szeroko rozumianej edukacji ekologicznej. Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczności szkolnej poprzez promowanie zasad trwałego i zrównoważonego rozwoju jest jednym z najistotniejszych czynników pozytywnie wpływających na aktualny i przyszły stan zasobów naturalnych (m.in. powietrza, wody, gleby, różnorodności biologicznej) oraz na jakość otaczającego środowiska (m.in. w związku z obszarami: gospodarowania odpadami, efektywności energetycznej, adaptacji do zachodzących zmian klimatu, procesami ekosystemowymi).

Działania szkoły w ramach realizacji projektu:

1.. Bieg na orientację Szlakiem „Płuc Woli”. Zajęcia sportowe i rekreacyjne (gry zespołowe) połączone z akcją sprzątania parku Sowińskiego

2. Akcja „Zbiórka nakrętek i baterii”.

3. Projekt: Film instruktażowy na temat: Jak zrobić maseczkę? Jak upiec chleb? Jak wykonać zieloną ścianę? Jak zainstalować zbiornik retencyjny na deszczówkę? Jak obsadzić roślinami teren wokół szkoły? Lub inny temat związany z szeroko rozumianą ekologią.

4. Konkurs z cyklu „Zero waste z własnej Woli” pt. „Dzieci przerabiają śmieci, czyli twórczy recykling” (opracowane przez uczniów pomysły, jak z odpadów i śmieci zrobić coś pożytecznego).

5. Akcja „Sadzenie drzew przez maturzystów”

6. Wykłady online

X Noc Biologów - Noc Środowiska UW,

Czy w glebowym banku nasion można wziąć kredyt?- WYKŁAD ONLINE nauczyciel biologii