Organizatorem konkursu jest XLV Liceum Ogólnokształcące im Romualda Traugutta w Warszawie.

Celem konkursu jest:

1. uwrażliwienie na piękno przyrody oraz dostrzeganie niezwykłych detali przyrody,
          2. rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności obserwacji przyrody, jej dokumentowania, interpretacji oraz opisu,
          3. kształtowanie świadomości ekologicznej uczestników,
          4. propagowanie interdyscyplinarnej wiedzy matematyczno-przyrodniczej,
          5. rozwój kreatywności i innowacyjności uczniów/uczennic w podejściu do nauk matematyczno-przyrodniczych.

Przedmiotem konkursu jest:

• praca plastyczna nawiązująca do tematu konkursu – adresowana dla uczniów klas 1-3
          • autorska fotografia nawiązująca do tematu konkursu – adresowana dla uczniów klas 6-7

1. Konkurs zostaje ogłoszony z dniem ukazania się regulaminu na stronie internetowej traugutt.edu.pl
          2. Prace konkursowe należy składać do 30.11.2018 r. w szkole macierzystej Uczestnika konkursu.
          3. Szkoła macierzysta Uczestnika konkursu winna dostarczyć wszystkie prace w terminie do 07.12.2018 r. do siedziby Organizatora konkursu.
          4. Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpi w dniach 10-15.12.2018 r.
          5. Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej na terytorium Organizatora oraz w szkole macierzystej Uczestnika zgodnie z ustalonym przez Komisję Konkursową terminie.
          6. Rozdanie nagród zwycięzcom konkursu nastąpi na uroczystym spotkaniu podsumowującym projekt w siedzibie Organizatora.
          7. O terminie uroczystości Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni przez nauczycieli szkoły macierzystej Uczestnika konkursu.
          8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów, o których mowa w Regulaminie w przypadku pojawienia się okoliczności niezależnych od Organizatora.