• Pestka

• Drodzy uczniowie!Mamy przyjemność ogłoszenia konkursu uczniowskiej twórczości literackiej – PESTKA (Przegląd Ekstremalnych Szkolnych Tworów Karkołomnie Artystycznych). Jest to doskonała okazja do tego, by osoby dotychczas kryjące się ze swoimi talentami miały okazję się ujawnić. Tematyka Waszych prac jest dowolna, jak również forma pisarstwa – mogą to być wiersze, opowiadania, a nawet utwory sceniczne. Możecie się przy tym inspirować twórczością znanych pisarzy i poetów. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 14 maja 2021 – chęć udziału w PESTCE należy zgłosić na adresy mailowe: n.arczynska@traugutt.edu.pl albo m.urbaniak@traugutt.edu.pl.

• Przegląd odbędzie się 3 czerwca 2021 i wtedy będziecie mieli okazję w końcu zaprezentować się szerszej publiczności. Oczywiście, rozumiemy i respektujemy, że niektórzy z Was wolą pozostać anonimowi – wówczas prosimy o zgłoszenie nam takiej woli. Nawet na anonimowych twórców czekają wspaniałe nagrody oraz publikacja ich utworów w Roczniku Literackim Traugutta.

Serdecznie zapraszamy!

Wasi poloniści