• III etap

Zasady III etapu Konkursu

1. III etap Konkursu odbywa się w siedzibie Organizatora Konkursu

27.11.2017 r., godz. 13:00 – wykład „Savoir-vivre”
                              27.11.2017 r., godz. 14:00 – wykład „Społeczeństwo obywatelskie i opinia publiczna”
                              27.10.2017 r., godz. 15:00 - test wiedzy z materiału objętego podstawą programową szkoły

gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w wiedzy o społeczeństwie z uwzględnieniem wykładów,

wybranej publikacji elektronicznej  oraz prelekcji

1. III etap Konkursu odbywa się w siedzibie Organizatora Konkursu, w terminie wskazanym przez Komitet Główny Konkursu w formie egzaminu pisemnego.
          2. Organizator Konkursu powołuje trzyosobową Komisję Konkursową, przed którą Uczestnicy udzielają odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte przygotowane przez Komitet Główny.
          3. Uczestnicy Konkursu udzielają odpowiedzi na 30 pytań w formie zadań zamkniętych i otwartych przygotowanych przez Organizatora Konkursu, zgodnie z załącznikiem nr 2 Regulaminu.
          4. Trzyosobowa Komisja Konkursowa ocenia znajomość i zrozumienie przez Uczestnika Konkursu zjawisk oraz procesów związanych z tematyką Konkursu oraz wykorzystanie wiadomości i słownictwa do opisu, wyjaśnienia i oceny zagadnień oraz problemów omówionych podczas wykładów i prelekcji zorganizowanych przez Organizatora Konkursu wybranej publikacji elektronicznej, w terminie podanym przez Komitet Główny Konkursu zgodnie z załącznikiem nr 2 Regulaminu.
          5. Maksymalna liczba punktów możliwa do zdobycia na III etapie Konkursu wynosi 30 punktów.
          6. Trzyosobowa Komisja Konkursowa powołana przez Komitet Główny Konkursu przekazuje Organizatorowi Konkursu sprawdzone prace wszystkich Uczestników III etapu Konkursu.
          7. Punkty uzyskane przez Uczestnika Konkursu w I, II i III etapie Konkursu sumuje się.
          8. Organizator sporządza protokół i podaje wyniki do wiadomości publicznej na stronie internetowej Organizatora www.traugutt.edu.pl.
          9. Do IV etapu Konkursu zakwalifikowanych zostaje dziesięciu Uczestników Konkursu o najwyższej liczbie punktów, uzyskanych w wyniku zsumowania punktów z I, II oraz III etapu.
          10. Szkoła, której uczniowie uzyskają największą liczbę punktów otrzyma możliwość wytypowania dodatkowych 30 uczniów do udział w wykładzie, bądź warsztatach Instytutu Europeistyki UW.

III_etap.pdf