Zasoby biblioteki

Biblioteka szkolna gromadzi i udostępnia materiały edukacyjne służące realizacji programów nauczania i wychowania, edukacji kulturalnej i informacyjnej uczniów oraz kształceniu i doskonaleniu nauczycieli.

Księgozbiór liczy 13 303 książek.

Biblioteka dysponuje również kilkunastoma multimedialnymi programami edukacyjnymi oraz kilkudziesięcioma filmami. W Czytelni znajduje się ekspozycja stała białych kruków - książek wydanych przed 1945 rokiem.

W swoich zasobach biblioteka posiada:

* podręczniki
        * lektury obowiązkowe i uzupełniające
        * wydawnictwa naukowe: słowniki, encyklopedie, albumy, leksykony, antologie, atlasy,  przewodniki
        * literaturę pedagogiczno-psychologiczną i metodyczną dla nauczycieli
        * literaturę popularno-naukową i naukową
        * poradniki i informatory dla uczniów z zakresu samokształcenia, zdobywania zawodu, wyboru szkół policealnych i studiów
        * literaturę piękną
        * czasopisma dla uczniów i nauczycieli
        * programy multimedialne i filmy

Prenumerujemy następujące czasopisma:

Głos Pedagogiczny
        Dzikie Życie
        Matematyka. Czasopismo dla nauczycieli
        Biblioteka w Szkole
        The Teacher

Informacje o naszych zbiorach można uzyskać za pomocą szkolnej bazy danych e-biblio.