• Praca pedagogiczna biblioteki szkolnej

1. Przysposobienie biblioteczne w klasach pierwszych.
        2. Udział uczniów klasy humanistycznej w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w roku szkolnym
        3. Prowadzenie filmowych lekcji wychowawczych:
        • Sztuka akceptacji siebie i innych na przykładzie filmu „Cyrk motyli”
        • Kim jestem? Zwykłe pytanie, czy droga do samopoznania na podstawie filmu K. Kieślowskiego "Gadające głowy"
        • Najważniejsze uczucia i relacje z bliskimi w cieniu śmiertelnej choroby w filmie A.Kopacz "Joanna"
        • Obrazy przemocy w filmie Sławomira Fabickiego "Męska sprawa"
        • Lepiej być kimś niż być nikim? Refleksie po obejrzeniu filmu "Jestem zły"
        • Lekcja z filmem "Obietnica" Anny Kazejak
        • „Czy ważna jest godność?” na podstawie filmu K. Rosłaniec "Galerianki"
        1. Wspomnienia z Syberii. Losy Polaków zesłanych na Sybir przez władze radzieckie - spotkanie z Sybiraczką p. Danutą Tukalską
        2. Realizowanie następujących projektów i programów edukacyjnych:
        • „Filmoteka Szkolna. Akcja!"
        • "PoczytajMY!"
        • "Zaczytani"
        • "Inspirowanie pamięcią!"
        • "Kim jestem? Zwykłe pytanie czy droga do samopoznania"