• Misja szkoły

Celem działań organizacyjnych, wychowawczych i dydaktycznych podejmowanych w Liceum Traugutta jest:

1. Zapewnienie uczniom warunków do rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, duchowego i fizycznego.

2. Wyposażenie uczniów szkoły w wiedzę i umiejętności pozwalające na podejmowanie studiów na wybranych przez nich kierunkach dalszej drogi życiowej.

3. Wykształcenie u młodzieży poczucia odpowiedzialności, patriotyzmu i poszanowania dla polskiego dziedzictwa.

4. Wyrabianie wrażliwości społecznej i emocjonalnej.

5. Uczenie szacunku i tolerancji dla innych wyznań i narodowości.

6. Rozwijanie u uczniów umiejętności pozwalających na samodoskonalenie i rozwój własny.

7. Rozwijanie u młodzieży świadomości własnych możliwości we współczesnym świecie w duchu tolerancji i poszanowania innych kultur.

8. Rozwijanie u młodzieży samodzielności, przedsiębiorczości i odpowiedzialności.