• "Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów" - lekcja muzealna

• 08.04.2019
        • Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klasy humanistycznej, biorą udział w lekcji muzealnej "Sejm Rzeczypospolitej Obojga Narodów" na Zamku Królewskim. Uczniowie klasy 1b, biorący udział w tych zajęciach, mieli okazję zwiedzić wnętrza zamkowe, ale co najistotniejsze, wcielili się w rolę posłów na Sejm Walny Jana III Sobieskiego. Lekcja ta pozwoliła poznać jak trudną sztuką jest rządzenie państwem.

• Romantic Poetry Festival - And Poetry is Born"

• 04.04.2019
        • W dn. 04.04. odbyła się Vlll edycja konursu "Romantic Poetry Festival - And Poetry is Born"'.Organizatorzy zadbali o to, by ten dzień był prawdziwym świętem języków obcych. Uczniowie Technikum Kinematograficzno-Komputerowego im. Krzysztofa Kieślowskiego przygotowali wiele niespodzianek muzycznych dla uczestników zmagań konkursowych. Nasze liceum reprezentowały Gabriela Rembiasz z klasy IIA (Adam Mickiewicz "Ungewissheit") oraz Wiktoria Wilczyńska z klasy IB (Zbigniew Herbert "Herr Cogito und der Gedankenverkehr"). Dziękujemy za udział i zaangażowanie, gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

• Spotkanie z ocalałą z Holocaustu

• 10.04.2019
        • Wolontariusze, którzy zgłosili się na tegoroczną akcję ŻONKILE, w ramach przygotowania do akcji, spotkali się w Muzeum POLIN z ocalałą z Holokaustu. Pani Krystyna Budnicka w trakcie wojny straciła oboje rodziców i siedmioro rodzeństwa.  W podziemnym bunkrze przesiedziała dziewięć miesięcy. Dziś jest pełną radości i ciepłą, niezwykłą osobą.  Dla nas to było wzruszające spotkanie.

• Wolontariusze znów w akcji

• 08.04.2019
        • Wolontariusze przy pomocy p.prof. Baran po raz kolejny uzbierali i zawieźli makulaturę do "misyjnego kontenera". To naprawdę ważna sprawa! Nasza makulatura będzie poddana segregacji i zostanie zamieniona na żywą gotówkę. A ta, zgodnie z jej przeznaczeniem, posłuży budowie głębinowej studni w Afryce.Nie wyrzucajcie makulatury. Zbierajcie i przynoście w przyszłości do sali 22. Spragnieni Afrykańczycy czekają na wodę.

• Piknik Naukowy

• 02.04.2019
        • 01 kwietnia 2019 r. w XLV Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta odbył się Piknik Naukowy „SCIENCE – Wolski Odkrywca”

Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach astronomicznych, pt. Mapka nieba oraz Układ Słoneczny. Podczas zajęć uczniowie wykonywali model Układu Słonecznego, a następnie obrotową mapkę nieba, czyli przyrząd, który ułatwia rozpoznawanie aktualnie widocznych gwiazd i gwiazdozbiorów. W Planetarium młodzież oglądała film, pt. Wyprawa na Ziemię, którego akcja toczy się w 2081r. podczas zaćmienia Słońca.

Uczniowie klasy 2a brali udział w pokazach fizycznych prowadzonych przez prof. dr hab. Andrzeja Wysmołka, kierownika Pracowni Projektów Studenckich Instytutu Fizyki Doświadczalnej, Zakład Fizyki Ciała Stałego,  Pracownia Projektów Studenckich.

Największą atrakcją spotkania cieszyły się warsztaty biologiczne „Zimny chirurg, czyli warsztaty na ostro”. Podczas zajęć młodzież miała możliwość poczuć się jak prawdziwi lekarze. Poznając tajniki chirurgii zakładali szwy umożliwiające gojenie się ran, jako hepatolodzy przyglądali się budowie i funkcjonowaniu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, natomiast jako ortopedzi zakładali gips na złamaną kończynę. Z okazji Prima Aprilis niejednemu dziecku uczestniczącemu w Pikniku Naukowym, tego dnia, udał się psikus.