• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

• 26.06.2020
        • Zakończenie roku szkolnego to chwila, na którą z niecierpliwością oczekiwali zarówno uczniowie, jak i rodzice.

To również czas refleksji i pożegnań.

Dziękujemy uczniom za rok wytężonej, sumiennej pracy, za wytrwałość w osiągnięciu celu.

Gratulujemy uczniom osiągniętych wyników w nauce, sukcesów oraz nabycia nowych kompetencji i umiejętności.

Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie, służenie radą, pomoc i wspieranie codziennych działań szkoły.

Wszystkim życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji, które mamy nadzieję dostarczą różnorodnych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień. Oby te dni pozwoliły na zasłużony odpoczynek, nabranie sił i zapału do zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.

• Varsavianiści znów w akcji!

• 16.06.2020
        • Dlaczego właśnie w Łazienkach rozpoczęło się powstanie listopadowe?

Bo tu znajduje się budynek dawnej Szkoły Podchorążych Piechoty, w której Piotr Wysocki rozpoczął tworzenie organizacji konspiracyjnej mającej na celu wywołanie powstania, a następnie przekazanie nad nim władzy wyższym szarżom. To z tego więc budynku  wyszła grupa spiskowców, która opanowała pobliski Belweder, siedzibę dowódcy sił rosyjskich, wielkiego księcia Konstantego.  Taką i inne historie Łazienek Królewskich kilkoro osób z grupy varsavianistycznej poznawało w sobotę 6 czerwca 2020 roku.

• Maraton maturalny!

• 09.06.2020
        • Od 08 czerwca do 29 czerwca trwają egzaminy maturalne w naszej szkole i całej Polsce.

Życzymy powodzenia naszym absolwentom!

• Varsavianiści znów w akcji!

• 05.06.2020
        • Mury obronne Warszawy zasługują na miano "cudu", bo są w dużej mierze autentyczne.Niedawno były poddane gruntownej konserwacji, wieczorami oświetlone są jak w bajce. Trud wydobycia ukrytego piękna w murach został podjęty już przed wojną przez prof. Jana Zachwatowicza pod auspicjami prezydenta Starzyńskiego. Drugim człowiekiem, któremu  zawdzięczamy już po wojnie, że w miejscu zgliszcz i ruin powstała piękna Starówka był prof. Piotr Biegański. Dzisiejszym spacerem kandydaci na srebrną odznakę Młodego Przyjaciela Warszawy uczcili ich obu.