• 28.09.2020
        • Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Z tej okazji, 25 września, nauczyciele tworzący Zespół Języków Obcych przygotowali dla swoich uczniów wyjątkowe lekcje języków obcych. Były one bardzo różnorodne, opierały się na działaniach i zadaniach kreatywnych. Powstawały plakaty, gazetki ścienne, korzystano z platform edukacyjnych i aplikacji, grano i bawiono się. Przy tej okazji warto podkreślić, że uczenie się języków obcych przyczynia się do przełamywania barier osobistych i narodowych. Na przykład uczniowie klasy 2 d rozpoczęli udział w projekcie etwinning i we współpracy ze szkołami z Portugalii, Rumunii, Jordanii oraz Chorwacji tworzyli plakaty promujące naukę języków obcych. To był wyjątkowy dzień!

• Cmentarz ewangelicko-augsburski

• 24.09.2020
        • Gdzie najlepiej opowiedzieć o zwyczajach i kulturze jakiejś społeczności? Oczywiście, na cmentarzach. 22 września przy przepięknej pogodzie grupka osób z IIag poznawała magiczną przestrzeń w środku Warszawy czyli  cmentarz ewangelicko-augsburski  i cmentarz ewangelicko- reformowany założone na Woli pod koniec XVIII wieku.  Spoczywa tu wiele znanych ludzi, jest tu też grób naszego byłego nauczyciela p. Janusza Sukiennickiego , a także dyrektorki zaprzyjaźnionej szkoły p. Bożeny Krysztoforskiej, przy których zapaliliśmy znicze.

• Pierwsza akcja szkolnego wolontariatu zakończona sukcesem!

• 24.09.2020
        • Pierwsza, w tym roku szkolnym akcja szkolnego wolontariatu zakończyła się w miniony poniedziałek - 21 września. Była to coroczna zbiórka artykułów szkolnych dla podopiecznych Fundacji „Świat na Tak”, z którą od wielu lat współpracujemy.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

• 23.09.2020
        • Tegoroczna 27 edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020” przebiegła pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W miniony weekend uczniowie ruszyli posprzątać swój kawałek ziemi - tereny wokół szkoły, okoliczne skwery i parki.

Akcja "Sprzątanie świata" wpisuje się w projekt dzielnicowy "EKO z Twoją Wolą"

• Cerkiew

• 18.09.2020
        • Po kilku latach przerwy odnowiliśmy kontakty z cerkwią prawosławną na Woli. Spotkanie klas 2Eg, 1OPCb i kilkorga uczniów z innych klas z ks. Pawłem odbyło się (z racji remontu) w dolnej cerkwi, za to pięknie ozdobionej freskami Jerzego Nowosielskiego Po sympatycznym i pouczającym spotkaniu udaliśmy się na zwiedzanie cmentarza; przede wszystkim udaliśmy się do grobu prezydenta Starynkiewicza, Później odwiedziliśmy kwatery ukraińskich żołnierzy, do pomnika upamiętniającego głód na Ukrainie, do wyróżniających się grobów staroobrzędowców itd  Letnia pogoda sprzyjała zwiedzaniu.

• "Uwaga ulica"

• 17.09.2020
        • W dn. 16-17. 09 odbyły się warsztaty profilaktyki zagrożeń "Uwaga ulica" dla uczniów klas I. Celem warsztatów było wsparcie edukacji i promocji zdrowia z zakresu zapobiegania sytuacjom mogącym powodować zagrożenia urazami oraz wypadkami komunikacyjnymi, z uwzględnieniem udzielania pomocy przedmedycznej.

• Wycieczka do Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

• 17.09.2020
        • W dniach 7-8.09. uczniowie klas I udali się ze swoimi wychowawcami do Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Wśród więźniów X Pawilonu był nasz patron - Romuald Traugutt. Z pomocą adiunkta muzealnego, pana Michała Cieślaka młodzież przeszła śladami ostatnich chwil życia dyktatora powstania styczniowego - od celi, przez stoki twierdzy, aż do miejsca stracenia, znajdującym się w dzisiejszym parku Jego imienia.

• Wycieczka na Powązki

• 11.09.2020
        • 8 września klasy OPC po zakupieniu pięknej wiązanki, poszły ją złożyć na grobie córki Traugutta. Przy okazji oddali hołd innym wielkim Polakom. Pobyt nasz na Powązkach zbiegł się akurat z  rocznicą mianowania Prezydenta m.st. Warszawy Stefana Starzyńskiego przez gen. Waleriana Czumę na Komisarza Cywilnego przy Dowództwie Obrony Warszawy, więc już kilka godzin przed uroczystością oddaliśmy mu hołd.To była bardzo pouczająca wycieczka.

• Szlakiem Traugutta

• 11.09.2020
        • W jaki sposób najwięcej dowiedzieć się o swoim Patronie? Może być wykład, prezentacja, ale najbardziej przemawia wycieczka. Stanąć w miejscu domu, w którym mieszkał Traugutt w Warszawie, przejść taką trasę, którą on przemierzał wielokrotnie, to naprawdę niezwykłe przeżycie. Wszystkie klasy pierwsze- jak co roku- przeszły warszawskim szlakiem Traugutta. Taka wspólna kilkugodzinna wędrówka pomogła też ogromnie klasom zintegrować się.

• Narodowe Czytanie 2020

• 07.09.2020
        • Narodowe Czytanie to akcja zachęcająca do czytania klasyków polskiej literatury, której patronuje para prezydencka.W dn. 05.09. przedstawiciele naszej szkoły wzięli czynny udział w odczycie trzech aktów "Balladyny" Juliusza Słowackiego w murach Muzeum Niepodległości. "Balladyna" była lekturą dziewiątej odsłony wydarzenia.

• Szkoła demokracji!

• 03.09.2020
        • Dzięki intensywnej pracy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Demokracji poświadczający, że szkoła spełnia wszystkie kryteria do rozwoju społecznej aktywności, samorządności uczniowskiej i praktycznej edukacji obywatelskiej.

Gratulujemy!

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• 03.09.2020
        • 01 września 2020 r., po blisko półrocznej przerwie w bezpośrednich kontaktach, z radością rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.

Mimo wielu towarzyszącym nam obawom, związanym z zagrożeniem epidemicznym w warunkach pracy stacjonarnej życzymy całej społeczności szkolnej by ten okres radości ze stacjonarnego trybu nauki był jak najdłuższy przy pełnej współpracy nas wszystkich.