• Teen Lider Power – warsztaty dla wymagających.

• 11.11.2020
        • W porozumieniu z Dyrektorem szkoły, Samorządem Uczniowskim oraz Radą Rodziców mam przyjemność zaprosić mlodzież Liceum Traugutta na warsztaty Teen Lider Power.

Temat przewodni: Życie - moja droga - kształtując swoją przyszłość.

1. Człowiek, czyli kto? Kim jesteśmy i co decyduje, że jesteśmy właśnie tacy.

2. Czy znasz swoją tożsamość? Jak oceniasz siebie i co myśli o Tobie świat.

3. Odkoduj swoje przekonania a odnajdziesz klucz do radości z życia.

4. Jak zharmonizować świat wewnętrzny z zewnętrznym? Kim jest DJ w Twojej głowie?

5. Jak zrozumieć emocje i o co chodzi z uczuciami. Od wulkanu złości do gejzeru miłości.

6. Po co zarządzać czasem - umiejętność planowania i ustalania priorytetów.

7. Jak budować relacje? Co ludzie myślą i jak działają.

8. Czy zidentyfikowałeś już główny napęd w swoim życiu? Podróże po spirali wartości.

9. Jak kreujesz swoją przyszłość?. Co jest Twoim kompasem? Dokąd zmierzasz?

10. Twoja życiowa misja.

Teen Lider Power to warsztaty dla młodzieży realizowane w formie cyklicznych spotkań. Już sam początek wspólnej przygody będzie zaskakujący – pod lupę weźmiemy dotychczasową wiedzę i odkryjemy swoje korzenie, to kim naprawdę jesteśmy i czy „człowiek” brzmi dumnie. Kolejne kroki potoczą się wartko, gdyż wiem, jak zainteresować, zaangażować i utrzymać uwagę wymagających odbiorców.

Licealiści, to już nie dzieci, to młodzi dorośli, którzy próbują sprostać wyzwaniom ultrazmiennego świata i nierzadko własnych rodziców. Jesteście w przededniu wzięcia pełnej odpowiedzialności za tworzenie własnej historii.

• Co powoduje, że jedni z Was mają sprecyzowane plany, a inni wciąż bujają w obłokach?

• Czy prezentowane postawy to cała prawda o Was?

• Z czym zmagacie się wewnątrz?

• Czy i kogo prosicie o pomoc?

Uczestnicy podczas warsztatów znajdą odpowiedzi zarówno na te, jak i wiele, wiele więcej pytań.

Podczas spotkań stawiam na uważność i obecność w relacji. Pracuję w małych grupach, budując atmosferę zaufania i otwartości. Opieram się o wiele kreatywnych narzędzi, aby pobudzić wyobraźnię i inspirować do zmiany. Rozumiem, że każdy może startować z innym potencjałem i mieć inne predyspozycje, jednak wiem również, że każdy wszystkie zasoby ma w sobie. Wystarczy je tylko wydobyć na światło dzienne.

Zgłoszenia przyjmują Wiceprzewodniczący SU w zależności od danego poziomu nauczania.

Będziemy pracować w grupach 12 osobowych.

Po zebraniu chętnych, zrobimy spotkanie organizacyjne gdzie ustalimy terminy naszych warsztatów.

Serdecznie zapraszam

Mirosława Kaletka

Coach Integratywno - Transpersonalny, Terapeuta Systemów Rodzinnych, Trener.

• Szkoła do Hymnu!

• 07.11.2020
        • Dzisiaj tj. 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły, Gronem Pedagogicznym oraz Radą Rodziców włączając się w ogólnopolską akcję "Do hymnu" uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły uczcili zbliżającą się uroczystość wysłuchaniem i odśpiewaniem o symbolicznej godzinie 11:11 całego Hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego".

W ten piękny sposób nasza Społeczność Traugutta uczciła odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz pokazała, że nie zamyka tradycji tylko w książkach.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom za okazanie patriotycznej postawy i udział w akcji #Trauguttśpiewahymn

Prezydium Samorządu Uczniowskiego

• Zaduszki literackie

• 02.11.2020
        • 2 listopada przypadają Zaduszki. Dzień zadumy i refleksji. Dzień, w którym wspominamy tych, których już z nami nie ma.

Przywołując pamięć o zmarłych, Klub Książki XLV Liceum w tym roku zorganizował szkolne Zaduszki Literackie. Spotkanie odbyło się 29 października. W formule online spotkali się przedstawiciele Grona Pedagogicznego, członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Uczniowie.

Przez kilkadziesiąt minut czytaliśmy najpiękniejsze wiersze polskich poetów. Można było usłyszeć utwory Jarosława Iwaszkiewicza, Zbigniewa Herberta, czy Bolesława Leśmiana. Wszystkie były skupione wokół tematyki śmierci i przemijania. Wspomnieliśmy również ludzi zasłużonych dla kultury i nauki, którzy odeszli w minionym roku. Przypomnieliśmy sobie ich sylwetki i słowa.

• #Kuppanchryzanteme

• 11.11.2020
        • W Dzień Zaduszny 2.11 z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maksymilian Kaletka wraz z I Wiceprzewodniczącym SU Miłoszem Sułowskim w imieniu całej Społeczności XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Warszawie złożyli bukiet chryzantem oraz zapalili znicze biało czerwone aby uczcić pamięć naszego patrona Romualda Traugutta. Przy okazji wsparliśmy akcję do której udziału serdecznie zapraszamy #kuppanchryzanteme.

• Helloween - wyniki

• 11.11.2020
        • W październiku, Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców zorganizował konkurs Helloween na najlepsze przebranie.

Kiedy?

Chętne osoby mogą się zgłosić w terminie od 30.10.2020 do 03.11.2020

Jak wziąć udział?

Wystarczy, że przebierzesz się w najstraszniejszy kostium jaki masz i wyślesz straszne zdjęcie na maila samorządu podanego na plakacie.

Nagrody!

Dla trzech najlepszych przebrań oferujemy atrakcyjne nagrody w postaci dodatkowego nieprzygotowania, z możliwością wykorzystania do końca roku, z wybranego przez siebie przedmiotu.