• Wizyta we Francji

• W dniach 02 – 06 marca 2020 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w drugim spotkaniu szkół partnerskich w ramach projektu Erasmus +pt. „Nasze ślady. Skąd pochodzimy. Dokąd zmierzamy”, które odbyło się w Strasburgu.

Uczniowie brali udział w warsztatach na temat instytucji Unii Europejskiej, poznawali historię miasta, odkrywali bogactwo kulturowe regionu. Wspólne spotkanie było także okazją do podzielenia się doświadczeniami związanymi ze współpracą, którą uczniowie realizują na co dzień w ramach aktywności charytatywnej, sportowej czy naukowej.

Uczniowie zwiedzali Muzeum Sztuki Współczesnej, brali udział w grze miejskiej, której celem było poznanie instytucji unijnych znajdujących się w Strasburgu oraz poznawali zabytkowe i historyczne zakątki miasta.

Jako podsumowanie projektu powstał film, w którym pojawiły się analizy przygotowanych i przeprowadzonych ankiet, które dotyczyły ważnych aspektów współpracy krajów Unii Europejskiej. Wspólne zajęcia zaowocowały także powstaniem nowych przyjaźni.