• I etap

Zasady I etapu Konkursu

1. I etap Konkursu odbywa się w szkole macierzystej Uczestnika Konkursu, w terminie wskazanym przez Komitet Główny Konkursu w formie egzaminu pisemnego (25 września 2017 r. )
          2. Organizator Konkursu zobowiązuje się dostarczyć pytania zamknięte i otwarte do szkoły macierzystej Uczestnika Konkursu w wersji elektronicznej i papierowej, w terminie podanym przez Komitet Główny Konkursu zgodnie z załącznikiem nr 2 Regulaminu.
          3. Dyrektor szkoły macierzystej Uczestnika Konkursu powołuje trzyosobową Komisję Konkursową, przed którą Uczestnicy udzielają odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte przygotowane przez Komitet Główny.
          4. Uczestnicy Konkursu udzielają odpowiedzi na 30 pytań w formie zadań zamkniętych i otwartych przygotowanych przez Organizatora Konkursu, w terminie podanym przez Komitet Główny Konkursu zgodnie z załącznikiem nr 2 Regulaminu.
          5. Trzyosobowa Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora szkoły macierzystej Uczestnika Konkursu ocenia znajomość i zrozumienie przez uczestnika zjawisk oraz procesów związanych z tematyką Konkursu oraz wykorzystanie wiadomości i słownictwa do opisu, wyjaśnienia i oceny zagadnień oraz problemów zawartych w pytaniach.
          6. Maksymalna liczba punktów możliwa do zdobycia na I etapie Konkursu wynosi 30 punktów.
          7. Trzyosobowa Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora szkoły macierzystej Uczestnika Konkursu sporządza protokół i podaje wyniki wszystkich uczniów biorących udział w konkursie do wiadomości osób bezpośrednio zainteresowanych.
          8. Trzyosobowa Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora szkoły macierzystej przekazuje Organizatorowi Konkursu sprawdzone prace sześciu Uczestników I etapu Konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów.
          9. Organizator sporządza protokół i podaje wyniki do wiadomości publicznej na stronie internetowej Organizatora www.traugutt.edu.pl
          10. W przypadku równej liczby punktów u więcej niż sześciu Uczestników Konkursu, do etapu II Konkursu zakwalifikowani zostają wszyscy, którzy zdobyli taką samą lub co najmniej taką samą liczbę punktów, jak szósty Uczestnik Konkursu.
          11. Szkoła, której uczniowie uzyskają największą liczbę punktów otrzyma możliwość wytypowania dodatkowych 30 uczniów do udział w wykładzie, bądź warsztatach Instytutu Europeistyki UW.

Etap_I_-_zasady.pdf