• Znani Absolwenci

        • †Krzysztof Mętrak (matura 1962) - krytyk filmowy i literacki, poeta. Współpracował z wieloma pismami literackimi i filmowymi. Pisał między innymi dla Współczesności, Kultury, Literatury, Twórczości, Tygodnika Kulturalnego, Filmu, Ekranu, Expressu Wieczornego, Radaru i Sportowca. Felietonista tygodnika Piłka Nożna. Związany z opozycją antykomunistyczną. Laureat Nagrody Kisiela w 1990 roku.

          Witold Dębicki (matura 1962) – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent PWST w Warszawie. Od 1989 do 2010 roku aktor Teatru Nowego w Poznaniu

          Jadwiga Ślawska-Szalewicz  z domu Mazanek (matura 1964) - polska działaczka sportowa. W 1972 roku ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie z tytułem magistra, specjalizacja trener II klasy w judo. Za swoją działalność na rzecz sportu została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Distinguished Service Award International Badminton Federation (IBF), obecnie Badminton World Federation(BWF) i kilkoma innymi odznaczeniami.

          Andrzej Mogielnicki (matura 1966) - ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorem tekstów piosenek. Najbardziej znana jest jego współpraca z Budką Suflera oraz z Lady Pank (którego jest współzałożycielem). Inni wykonawcy, z którymi współpracował to między innymi: Izabela Trojanowska, Anna Jantar, Irena Jarocka, Mafia, Dwa Plus Jeden. Autorski dorobek został podsumowany na płytach Nic nie może wiecznie trwać (1997) i Wszystko czego dziś chcę (1997).

          Mirosław Kalinowski (matura 1967) – koszykarz AZS AWF, reprezentant Polski.

          Krzysztof Osman (matura 1969)–  absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 25 lat związany ze sportem jako lekarz Przychodni Sportowo-Lekarskiej CWKS "LEGIA", lekarz kadry narodowej Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego, a ostatnio również Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej. Członek polskiego zespołu medycznego akredytowanego na Igrzyskach  Olimpijskich w Pekinie

          Zofia Beszczyńska (matura 1969) - poetka, autorka utworów fantastycznych, krytyk literacki (pismo „Nowe Książki”), tłumaczka literatury francuskiej. Członkini SPP i IBBY, stypendystka Internationale Jugendbibliotek w Monachium (Niemcy, 1996) i Baltic Centre for Writers and Translators w Visby (Szwecja, 2003), uczestniczka festiwali poetyckich w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina, 1998) i Strudze (Macedonia, 2002, 2003).

          Piotr Stasiński (matura 1971) – dziennikarz, publicysta, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej". Z wykształcenia jest polonistą. W 1980 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

          Liliana Głąbczyńska (matura 1975) - polska aktorka, od lat 80. występująca w USA i Kanadzie. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Debiutowała w spektaklu Teatru Telewizji Czarownice z Salem Artura Millera (reż. Zygmunt Hübner). Występowała na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego.

          Dariusz Oleszczuk (matura 1975) - dotychczasowy Globalny Partner Zarządzający kancelarią Salans, został wybrany na trzecią kadencję. Jest on pierwszym i jedynym Polakiem stojącym na czele międzynarodowej kancelarii prawniczej.

          prof. dr hab. Aleksander Bursche (matura 1975) – archeolog z Uniwersytetu Warszawskiego, uczestniczył w ponad 20 ekspedycjach wykopaliskowych w Polsce i za granicą, w tym na Hayling Island (Wielka Brytania), na Olandii (Szwecja) i na Sycylii. Przez siedem sezonów kierował badaniami wykopaliskowymi na nekropolii kultury wielbarskiej w Krośnie w gminie Pasłęk. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Kontaktów Cesarstwa z Barbaricum, pełni też funkcję wiceprzewodniczącego Rady Naukowej Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Członek korespondent Niemieckiego Instytutu Archeologicznego i komitetu Danish PhD School of Archaeology. Członek Rady Naukowej Centrum Nauki Kopernik. Pomysłodawca i organizator 12 kolejnych edycji Festynu Archeologicznego w Biskupinie.

          Ryszard Kalisz (matura 1976) - polski polityk, adwokat, poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, były minister spraw wewnętrznych i administracji.

          Cezary Nowak (matura 1976) - polski aktor teatralny, telewizyjny i dubbingowy; reżyser dubbingu.

          Jolanta Nowak (matura 1978) - polska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Na srebrnym ekranie zadebiutowała w liceum – w pierwszym odcinku mini serialu TV Zielona miłość.

          Piotr Jaźwiński (matura 1978) - przygodę z dziennikarstwem zaczynał w zamierzchłej przeszłości w Polski Radiu - Radio Kurier i zapraszamy do Trójki. Potem była Polska Agencja Prasowa a od 1991 roku - Wiadomości. Od 1997 - z roczną przerwą w 2010 na redagowanie serwisów i Info Dziennika w TVP Info - wydawca głównego wydania Wiadomości. Wycieczkowicz, wielbiciel Raymonda Chandlera.

          dr Wojciech Borkowski (matura 1979) - archeolog, popularyzator nauki. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Zarządu Oddziału Mazowieckiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, były prezes Oddziału Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich w Warszawie, przewodniczący komisji do spraw oświaty i popularyzacji archeologii SNAP. Członek Stowarzyszenia Artylerii Dawnej „Arsenał”. Autor kilkudziesięciu prac naukowych. Współautor programów telewizyjnych Robinsonowie i Łowcy ognia (TVP 1). Laureat Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Nagrody im. Krzysztofa Dąbrowskiego za Popularyzację Nauki.

          Maciej Chmiel (matura 1981) - dziennikarz, producent, w latach 85-90 XX w. menadżer zespołu Dezerter.

          Mariusz Treliński (matura 1981) - reżyser operowy, filmowy i teatralny.

          Jarosław Szoda (matura 1981) - operator filmowy, reżyser, scenarzysta, producent. Otrzymał Nagrodę Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego. Jest twórcą zdjęć do filmów fabularnych, filmów dokumentalnych, seriali, reklam i kultowych teledysków. Często współpracuje z Kayah. Za wideoklip do piosenki „Prawy do lewego” Kayah i Gorana Bregovica otrzymał „Fryderyka” (2000) i „Brązowego Yacha” na 8. Festiwalu Polskich Wideoklipów „Yach Film ‘99”. Dwa lata później na festiwalu „Yach Film” nagrodzono także klip do piosenki Kayah i Cesarii Evorii „Embracacao”, a w 2003 roku teledysk do piosenki „Testosteron” Kayah.

          Janusz Wróblewski (matura 1981) - dziennikarz filmowy. Był krytykiem filmowym m.in. "Życia Warszawy" i "Życia". Kierował działem filmowym w miesięczniku "Machina", współpracował z miesięcznikiem "Kino". Sekretarz polskiej sekcji międzynarodowego stowarzyszenia krytyki filmowej FIPRESCI. Autor scenariuszy filmowych i książki "Magia kina". Pod koniec lat 90-tych szef telewizyjnego "Pegaza". Obecnie członek redakcji tygodnika "Polityka". Wieloletni rzecznik prasowy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

          dr hab. Maciej Wojtyński (matura 1982) - magisterium z historii i studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Zatrudniony w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego od 1990 jako asystent. Pracował jako  zastępca kierownika Telewizji Edukacyjnej, Program 1 TVP S.A., w Redakcji Form Dokumentalnych TVP 1 oraz w Dziale Form Dokumentalnych Agencji Filmowej TVP.

          Iwona Sulik-Kiljańska (matura 1983) – dziennikarka, rzecznik Ewy Kopacz – marszałka sejmu

          dr hab. Konrad Kossacki (matura 1983) -  ukończył fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizacja fizyka litosfery. Jest adiunktem Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

          Edyta Jungowska (matura 1985) – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu "Zapolska, Zapolska" w reżyserii Hanuszkiewicza. W telewizji zadebiutowała rolą Konstancji Weber w "Amadeuszu" Petera Shaffera. Ma na swym koncie prawie 30 ról w Teatrze TV.

          Małgorzata Szyszka (matura 1988) - reżyserka i animatorka kultury. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2004 roku uzyskała dyplom reżysera. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, pisze dramaty, reżyseruje. Stworzyła i prowadzi Stowarzyszenie "Grupa Przedsięwzięć Teatralno-Medialnych".

          dr inż. Konrad Zubko (matura 1988) - stała, zawodowa służba wojskowa (kapitan - emeryt wojskowy), działalność dydaktyczna, badawcza i organizacyjna w Instytucie Fizyki Technicznej Wojskowej Akademii Technicznej (IFT WAT)

          Dorota Kozarzewska z domu Grabowska (matura 1989) - jest podróżniczką i jedynym w Polsce licencjonowanym przewodnikiem po buszu. Była współzałożycielką niedziałającej już Fundacji Moja Afryka, która prowadziła działalność charytatywną dla dzieci zakażonych wirusem HIV w Afryce Południowej. Za działalność i akcje pomocy humanitarnej była w 2001 roku nominowana do nagrody ‘Kobieta Roku’ miesięcznika Twój Styl. W 2000 roku w pierwszej edycji konkursu ‘Podróżnik Roku’ zdobyła główną nagrodę w kategorii Fotografia za zdjęcie gepardów z rezerwatu Moremi w Botswanie. Jest autorką 4 wystaw zdjęć poświęconych mojej Afryce, w tym jednej dedykowanej afrykańskim dużym kotom.

          Konrad Piasecki (matura 1989) - polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Związany z RMF FM i TVN24. Obecnie prowadzi w nim codzienną poranną rozmowę Kontrwywiad RMF FM. Od 14 kwietnia 2007 do 8 marca 2008 wraz z ówczesnym redaktorem naczelnym tygodnika Newsweek Polska.

          Piotr Gembarowski (matura 1989) - polski dziennikarz i prezenter, obecnie właściciel firmy i trener z zakresu komunikowania z mediami i wystąpień publicznych. Od roku 1994 podjął pracę w TVP1 jako dziennikarz i prezenter Teleexpressu oraz prowadzący poranny program Kawa czy herbata? (1994–2003).

          Małgorzata Mikulska – Rembek (matura 1989) - od 2004 roku jest reporterką głównego wydania „Wydarzeń” Polsatu. W przeszłości w Polsat News prowadziła również programy „Ostatnia instancja” oraz „Encyklopedia zdrowia”. Przed związaniem się z Polsatem pracowała w Naszej TV, przekształconej potem w TV4. Szef redakcyjny programu „Państwo w Państwie”

          Danuta Dmowska-Andrzejczuk (matura 2001) - szpadzistka polska, mistrzyni świata i Europy. Jest zawodniczką AZS AWF Warszawa. Reprezentowała Polskę jako juniorka, kontynuuje występy w kadrze seniorek.

          Michał Czaja (matura 2002) - teoretyk literatury i kultury, wykładowca, współpracuje z zespołem badawczym Literatura i Konteksty w IBL, od niedawna współredaguje kwartalnik literacki Wakat on-line, od wielu lat związany z warszawskim środowiskiem literackim. W maju w serii "Debiuty" Staromiejskiego Domu Kultury ukazał się jego debiutancki tomik "Bo to nowa krytyka będzie o miłości".

          dr Piotr Olejnik (matura 2005) - doktor nauk chemicznych

          Milowański Piotr (matura 2007) – radny Dzielnicy Wola, przewodniczący komitetu rejonowego PiS Dzielnicy Wola, w kadencji 2010 – 2014 Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wola.

          Karol Wójcicki (matura 2007) - popularyzator nauki. Prezenter w planetarium Centrum Nauki Kopernik oraz prowadzący program Tajniki Techniki na Discovery Science. Od 2008 pracuje w planetarium Centrum Nauki Kopernik. Jego zamiłowanie to astronomia.