• Warsztaty "Policjanci w służbie historii"

• 04.03.2018
        • W ostatnią środę 28 lutego trzy uczennice z naszej klasy policyjnej: Julia Hałubicka, Weronika Chlipała i Julia Bielska, uczestniczyły w warsztatach „Policjanci w służbie historii”. Warsztaty zorganizowane były w Muzeum Katyńskim były zorganizowane przez Instytut, a miały pomóc naszym uczennicą lepiej przygotować się do olimpiady policyjnej.

• Warsztaty w NBP

• 04.03.2018
        • 27 lutego uczniowie naszego liceum uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Warsztaty dotyczyły postaci Władysława Grabskiego, premiera II RP i jego wkładu w zreformowanie gospodarki naszego kraju dwudziestolecia międzywojennego. Oprócz zajęć dotyczących samej postaci, uczniowie mieli okazję poznać historię polskiej bankowości oraz dowiedzieli się o zasadach funkcjonowania bankowości centralnej.

• Warsztaty w Komisji Europejskiej

• 02.03.2018
        • W ostatni piątek, tj. 23 lutego br. uczniowie klas drugich w ramach zajęć z przedmiotu wiedza o społeczeństwie, pierwszy raz uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać historię Wspólnot Europejskich, sylwetki najważniejszych postaci dla Unii, a także zasady tworzenia prawa europejskiego.