• Zwyciestwo w grze miejskiej

• 02.04.2018
        • Dnia 27 marca br. w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 2 w Warszawie odbyła się gala kończąca grę miejską "100 lecie odzyskania niepodległości - Władysław Grabski". Z dumą możemy powiedzieć, iż reprezentacja naszego liceum zdobyła pierwsze miejsce. Gratulacje dla naszych dziewczyn: Juli Bielskiej, Weroniki Chlipały, Aleksandry Frankowskiej i Patrycji Kołodziejczyk, które zdeklasowały rywali

• Spotkanie wielkanocne

• 02.04.2018
        • W środę 23 marca klasa IB przygotowała spotkanie wielkanocne, którego celem było nie tylko konsumpcja łakoci, ale również prezentacja tradycji, zwyczajów i potraw charakterystycznych dla Świąt Wielkiej Nocy. Maja Prokopowicz, Ola Wojtczak, Mikołaj Wiśniewski, Ania Ptaszyńska oraz Julia Ruclak przygotowali prelekcje na temat postu, świątecznych ozdób, Niedzieli Palmowej czy triduum paschalnego. Uczniowie wykazali w swych wystąpieniach, iż tradycja przeplata się często ze współczesnością. Dzięki zaproszonym gościom wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja na temat kultywowania poszczególnych zwyczajów i obrzędów.

• Żyj zdrowo! Nie pal!

• 02.04.2018
        • 26 marca odbył się szkolny dzień bez papierosa, który był zwieńczeniem projektu pt. Żyj zdrowo, nie pal!. Uczniowie z różnych klas przygotowali wcześniej plakaty dotyczące szkodliwości palenia, które zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.Uczniowie kl. II b przebrani za papierosy rozdawali ulotki dotyczące oddziaływania nikotyny na zdrowie człowieka oraz zapraszali społeczność szkolną na spotkanie w czasie długiej przerwy do sali biologicznej. Młodzież z kl. II c prezentowała przygotowaną przez siebie prezentację nt. szkodliwych skutków palenia papierosów oraz rekomendowane przez SANEPID filmy edukacyjne. Na zakończenie happeningu uczestnicy byli częstowani jabłkami z przesłaniem Lepsze jabłko niż papieros!, promującym zdrowy styl życia.