• Wizyta online w Niemczech

• W dniach 26 – 28 maja 2021 roku odbyły się warsztaty online w ramach wirtualnej mobilności do Niemiec. Uczniowie naszej szkoły, przedstawiciele klas 2cg, 2c oraz 2d mieli okazję zapoznać się z okolicami szkoły partnerskiej w Wildeshausen oraz poznali historię miasta oraz przemysł charakterystyczny dla tego regionu kraju.

W ramach przygotowania do warsztatów każdy zespół przygotował prezentację o zawodach praktykowanych w naszych regionach w przeszłości a uczniowie przeprowadzili wywiady z rodzicami i dziadkami na temat ich aktywności zawodowych. W czasie warsztatów uczniowie porównywali wyniki swoich prac oraz wybiegli myślami w przyszłość. Dyskutowali o swoich wymarzonych zawodach, a także o tym co będą robić w przyszłości.

Powstały mapy myśli w programie coggle oraz mindmeister a także publikacja w programie bookcreator ukazująca marzenia i plany na przyszłość przedstawicieli wszystkich krajów biorących udział w projekcie czyli Polski, Niemiec, Portugalii i Włoch.

Warsztaty online było kolejna okazją do poznania się bliżej, zawiązania nowych i przyjaźni, pracy w międzynarodowym zespole i budowania nie tylko kompetencji językowych ale również kluczowych kompetencji informatycznych i społecznych.

Poniżej znajduje się link do książki utworzonej przez uczestników projektu.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Warszawie w październiku.