Zasoby biblioteki

Biblioteka szkolna gromadzi i udostępnia materiały edukacyjne służące realizacji programów nauczania i wychowania, edukacji kulturalnej i informacyjnej uczniów oraz kształceniu i doskonaleniu nauczycieli.

Księgozbiór liczy 13 223 woluminów książek. Biblioteka dysponuje również kilkunastoma multimedialnymi programami edukacyjnymi oraz kilkudziesięcioma filmami. W Czytelni znajduje się ekspozycja stała białych kruków – książek wydanych przed 1945 rokiem.

W swoich zasobach biblioteka posiada:

* podręczniki

* lektury obowiązkowe i uzupełniające

* wydawnictwa naukowe: słowniki, encyklopedie, albumy, leksykony, antologie, atlasy, przewodniki

* literaturę pedagogiczno-psychologiczną i metodyczną dla nauczycieli

* literaturę popularno-naukową i naukową

* poradniki i informatory dla uczniów z zakresu samokształcenia, zdobywania zawodu, wyboru szkół policealnych i studiów

* literaturę piękną

* czasopisma dla uczniów i nauczycieli

* programy multimedialne i filmy

Prenumerujemy następujące czasopisma:

*    Cogito

*   Charaktery

Biblioteka w Szkole

Informacje o naszych zbiorach można uzyskać za pomocą szkolnej bazy danych e-biblio.