• Wizyta w Polsce

• W dniach 11 – 13 października w naszej szkole gościli uczniowie z Portugalii i Niemiec w ramach realizacji projektu Erasmus+: „Nasze ślady. Skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.”

Tematem spotkania były  wspólne wartości europejskie, źródła naszej tożsamości oraz jak powinien wyglądać idealny kraj, w którym chcielibyśmy żyć w przyszłości. Na podstawie wspólnie przygotowanych pytań uczniowie sprawdzili, ile dowiedzieli się o sobie i swoich krajach grając w interaktywną grę kahoot!. Po intensywnych warsztatach online wspólnie zwiedzaliśmy Warszawę. Odbyła się gra terenowa zatytułowana „Nasze ślady w Warszawie”, podziwialiśmy panoramę naszego miasta z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki,  spacerowaliśmy śladami polskich królów w pięknie odrestaurowanym Zamku Królewskim i Łazienkach Królewskich.

Mieliśmy też okazję polecić nasze polskie przysmaki: pierogi, barszcz czy bigos w trakcie wspólnej kolacji.

Uczniowie odwiedzili także naszą szkołę, która ogromnie im się podobała.  Zachwyciły ich zwłaszcza piękne i nowoczesne dekoracje sal lekcyjnych i korytarzy.

Konferencja w Warszawie była już ostatnim spotkaniem w ramach projektu. Mimo pandemii udało się zrealizować wszystkie zaplanowane działania, chociaż część naszych spotkań odbyła się online. Tym większa była nasz radość, że przedstawicielom szkół z Niemiec i Portugalii udało się przyjechać do Warszawy.