• Akcje

    •  

     1. Młodzi głosują

     22 września już po raz kolejny uczniowie naszego liceum uczestniczyli w warsztatach CEO "Młodzi głosują". W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi tematem zajęć była rola Sejmu i Senatu w naszym państwie. Zajęcia miały nie tylko utrwalić czy poszerzyć już zdobytą wiedzę ale także przygotować uczniów do przeprowadzenia wyborów planowanych w naszej szkole na 19 października.

     2. Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia

     Każdego roku szkolnego Samorząd Uczniowski, w oparciu o art. 55 ust. 6 ustawy o systemie oświaty oraz §19 ust. 5 i 6 Statutu XLV Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta, przeprowadza wrześniowe wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia.

     3. Szkolne graffiti

     W maju 2015, z inicjatywy uczniów naszej szkoły i za zgodą dyrektora, na budynku powstało graffiti. Młodzież uznała, że będzie to świetny sposób na zobrazowanie adresu pod jakim można nas znaleźć.
     Autorem i wykonawcą graffiti był Norbert Zieleniewski i Wojciech Sadowski.

     4. Wall-art - czyli Samorząd uczniowski zmienia szkołę

     Aleksandra Dzięcioł, Aleksandra Gawęda i Dominika Lachowicz są pomysłodawczyniami i wykonawczyniami grafiki wall-art w barku uczniowskim.

     5. School Language Day

     W czerwcu 2015 r. młodzież naszego liceum współorganizowała z rodzicami i nauczycielami w organizacji "The First School Language Day". W tym czasie zorganizowano szereg konkursów: wiedzy o języku i kulturze krajów anglojęzycznych, wiedzy o kulturze Hiszpanii, wiedzy o kulturze Francji, dyktando z języka niemieckiego o tematyce kulturowo-realioznawczej.
     Młodzież oglądała pokazy plakatów przygotowanych w kilku kategoriach: sławne osoby, sławne miejsca, sporty, komiksy, samochody, czy też mity, baśnie i legendy.
     Odbył się pokaz prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów naszego liceum, a najlepszym autorom prezentacji rozdano upominki.
     Gościliśmy wielu europejczyków anglojęzycznych, poddawaliśmy się degustacji kuchni hiszpańskiej i angielskiej, oglądaliśmy filmy.

     Atrakcji nie było końca!

     6. Zaczytani

     W maju 2015 r. młodzież naszego liceum brała udział w Wielkiej Zbiórce Książek w Warszawie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ZACZYTANI - oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych. Zebrane książki, 40 sztuk, przekazane zostały do jednej z 30 warszawskich placówek (szpitali, domów dziecka, hospicji) stanowiąc biblioteczki Małego Pacjenta.

     Dziękujemy z udział w akcji!

     7. Młodzi głosują

     W kwietniu 2015 r. młodzież naszego liceum przygotowała i przeprowadziła, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych. Młodzież przeprowadziła kampanię zachęcającą do uczestnictwa w wyborach oraz przeprowadziła debatę, która poprzedziła organizowane w naszej szkole młodzieżowe wybory na zasadach podobnych do tych, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne.

     8. 60-lecie szkoły

     We wrześniu 2014 r., podczas jubileuszu 60-lecia szkoły, uczennice ze szkolnego koła PCK zorganizowały dla najmłodszych dzieci gry i zabawy. Można było malować i rysować; poskakać na skakance: każde dziecko mogło zamówić dmuchany balon w kształcie ulubionego zwierzątka. Każdy maluch miał pomalowaną twarz z ulubionym motywem lub postać z bajki.