Celem realizowanego projektu jest popularyzacja szeroko rozumianej edukacji ekologicznej. Podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczności szkolnej poprzez promowanie zasad trwałego i zrównoważonego rozwoju jest jednym z najistotniejszych czynników pozytywnie wpływających na aktualny i przyszły stan zasobów naturalnych (m.in. powietrza, wody, gleby, różnorodności biologicznej) oraz na jakość otaczającego środowiska (m.in. w związku z obszarami: gospodarowania odpadami, efektywności energetycznej, adaptacji do zachodzących zmian klimatu, procesami ekosystemowymi).
Działania szkoły w ramach realizacji projektu:
1.. Bieg na orientację Szlakiem „Płuc Woli”. Zajęcia sportowe i rekreacyjne (gry zespołowe) połączone z akcją sprzątania parku Sowińskiego
2. Akcja „Zbiórka nakrętek i baterii”.
3. Projekt: Film instruktażowy na temat: Jak zrobić maseczkę? Jak upiec chleb? Jak wykonać zieloną ścianę? Jak zainstalować zbiornik retencyjny na deszczówkę? Jak obsadzić roślinami teren wokół szkoły? Lub inny temat związany z szeroko rozumianą ekologią.
4. Konkurs z cyklu „Zero waste z własnej Woli” pt. „Dzieci przerabiają śmieci, czyli twórczy recykling” (opracowane przez uczniów pomysły, jak z odpadów i śmieci zrobić coś pożytecznego).
5. Akcja „Sadzenie drzew przez maturzystów”
6. Wykłady online
X Noc Biologów - Noc Środowiska UW,
Czy w glebowym banku nasion można wziąć kredyt?- WYKŁAD ONLINE nauczyciel biologii
7. Warsztaty terenowe "Wokół Wisły"
8. Udział w kampanii Ministerstwa Klimatu i Środowiska - Działamy dla klimatu
9. Organizacja Międzynarodowego Dnia Ziemi
10. Gorączka Złota z PCK
11. Szkolny Konkus Wiedzy Ekologicznej
12. Warsztaty Biotoniczna Rewolucja