• „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli"

• 23.09.2022
        • 21 września o godz. 19.00 w teatrze Palladium reprezentacja uczniów z klasy 1e: Nadia Kur, Kaja Jakubowska, Marysia Andrzejewska pod opieką nauczycieli wzięła udział w koncercie w ramach projektu „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli". Koncert był kolejnym wydarzeniem w ramach obchodów dnia Pamięci o Zagładzie Żydów, w 80 rocznicę niemieckiej „Aktion Reinhardt”. Uczniowie mogli usłyszeć Renatę Przemyk, Natalię Niemen, Lilu, Symchę Kellera, Kasię Malejonek, Aleksandrę Idkowską, Basię Pospieszalską, Monę i Darka „Maleo” Malejonka. Wyjątkowo przejmująco wybrzmiały utwory napisane specjalnie z myślą o koncercie oraz pieśń – symbol – „Warszawo ma” – wykonana w jidysz. Po koncercie został wyświetlony 20 minutowy dokument ”Action Reinhardt” w reżyserii Michała Szymanowicza.

• 20.09.2022
        • Zaangażowaliśmy się w kolejną akcję Sprzątania świata 2023 w sobotę, 17 września. Zawsze sprzątamy te same okolice naszej szkoły, ale tym razem w mocnym składzie 20 osób. z klas 1a, 1d, 1f, 1h, 2d i 3c. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, chodzi do zerówki i bardzo dzielnie razem z mamą nam pomagał.

Bardzo dziękujemy za liczne przybycie bez względu na pogodę. Bez Was nie byłoby tej akcji.

• Koło varsavianistyczne

• 20.09.2022
        • Wszystkich kochających Warszawę zapraszamy do zadeklarowania tego, a potem na wspólne spacery i spotkania (sala 22). Zaczęliśmy już 8 września na cmentarzu powązkowskim w Warszawie, gdzie odbyły się uroczystości poświęcone 83. Rocznicy wyboru Prezydenta Stefana Starzyńskiego na stanowisko Komisarza Cywilnego przy Dowództwie Obrony Warszawy. Wydarzenie to zorganizował zarząd główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Fragment życia prezydenta Stefana Starzyńskiego opisała licznie zgromadzonej młodzieży pani Wiesława Dłubak-Bełdycka. Zebrani złożyli wiązanki oraz zapalili znicze. Spotkanie prowadził pan Radosław Potrac - opiekun wszystkich szkół varsavianistycznych.

• 05.09.2022
        • Słuchaj dzieweczko! – Ona nie słucha… w przeciwieństwie do naszych uczniów, którzy kolejny raz wzięli udział w Narodowym Czytaniu, tym razem ,,Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. W sobotę, 03.09. spotkaliśmy się w pięknej scenerii Ogrodów Krasińskich, aby wspólnie poobcować z literaturą romantyzmu. Uczniowie, w blasku promieni słonecznych, odczytali m.in. ,,Lilije”, ,,Świteź” czy ,,Romantyczność” i przypomnieli sobie cechy ballady oraz sylwetkę twórczą narodowego wieszcza.