• Młodzi głosują 2024

• 28 maja 2024 r. uczniowie klasy 2c naszej szkoły zorganizowali symulację wyborów do Parlamnetu Europejskiego w ramach projektu "Młodzi głosują" organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Uczestniczki i uczestnicy projektu, poprzez własne działania, dowiedzieli się więcej o roli Parlamentu Europejskiego, zrozumieli jak Unia Europejska wpływa na nasze codzienne życie i poznali jak obywatelki i obywatele mogą partycypować w europejskiej demokracji. Cała społeczność uczniowska zyskała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na kandydujące ugrupowania polityczne i dać znać o swoich poglądach.

W przeprowadzonych prawyborach zwyciężył komitet wybroczy Koalicji Obywatelskiej. Najwięcej głosów zebrali: Hanna Beata Gronkiewicz - Waltz oraz Michał Roh Szczerba. Drugie miejsce zdobył komitet wyborczy Lewica z Robertem Biedroniem na czele.

W wyborach brało udział 138 uczniów uprawnionych do głosowania.

Ważnych głosów oddano 82,80%