• 2020/2021

W ramach realizacji założeń projektu EKO z Twoją Wolą, w roku szkolnym 2020/2021 zrealizowaliśmy następujące zadania:

1. Bieg na orientację Szlakiem „Płuc Woli”. Zajęcia sportowe i rekreacyjne (gry zespołowe) połączone z akcją sprzątania parku Sowińskiego

2. Akcja „Zbiórka nakrętek i baterii”.

3. Projekt: Film instruktażowy na temat: Jak zrobić maseczkę? Jak upiec chleb? Jak wykonać zieloną ścianę? Jak zainstalować zbiornik retencyjny na deszczówkę? Jak obsadzić roślinami teren wokół szkoły? Lub inny temat związany z szeroko rozumianą ekologią.

4. Konkurs z cyklu „Zero waste z własnej Woli” pt. „Dzieci przerabiają śmieci, czyli twórczy recykling” (opracowane przez uczniów pomysły, jak z odpadów i śmieci zrobić coś pożytecznego).

5. Akcja „Sadzenie drzew przez maturzystów”

6. Wykłady online - Czy w glebowym banku nasion można wziąć kredyt?

7. Warsztaty terenowe "Wokół Wisły"

8. X Noc Biologów - Noc Środowiska UW

9. Sprzątanie Świata.