• 2023/2024

• 1. Well being stronger together - projekt koncentruje się na życiu codziennym nastolatków i ma na celu analizę potencjalnych elementów stresu związanego z ich funkcjonowaniem.
          Uczniowie wspólnie zastanawiają się nad swoimi osobistymi/społecznymi/cyfrowymi nawykami, próbując znaleźć odpowiednią odpowiedź na problemy, które mogą pomóc im rozwijać kluczowe kompetencje. W europejskim środowisku współpracy projektu będą dzielić się swoimi opiniami i tworzyć materiały, które będą udostępniane rówieśnikom w ich szkołach. Klasy 2df oraz 2c.Uczniowie z Niemiec, Włoch, Grecji oraz Polski.

2. Natures Whispers: A Sustainable Hometown Tour
          Kraje: Hiszpania, Turcja, Gruzja, Polska
          Uczniowie z klasy 3d
          Uczniowie tworzą prezentacje o atrakcjach turystycznych regionów, w których żyją i tworzą wskazówki jak rozwijać turystykę w sposób zrównoważony z poszanowaniem środowiska. Celami projektu jest rozwijanie umiejętności prowadzenia badań i gromadzenia informacji; rozwijanie umiejętności cyfrowych i multimedialnych, wzmacnianie komunikacji i współpracy, promowanie świadomości ekologicznej i zrównoważonej praktyki, zachęcanie do krytycznego myślenia i kreatywności, zachęcanie do świadomej turystyki i kontaktu z naturą.