• Wizyta online we Włoszech

• W dniach 14 – 16 kwietnia 2021 przedstawiciele klas 2cg oraz 2c wzięli udział w międzynarodowych warsztatach online w ramach realizacji projektu Erasmus + „Nasze ślady – skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy”. W zajęciach brali udział uczniowie z Polski, Niemiec, Włoch oraz Portugalii.

W czasie spotkań online w międzynarodowych grupach uczniowie omawiali różnice między zwyczajami żywieniowymi między poszczególnymi krajami a także czym charakteryzują się ich nawyki żywieniowe i czy przypominają upodobania w tym zakresie ich dziadków i rodziców. Wspólnie zastanawiali się także jak nasza dieta będzie wyglądała w przyszłości.

Uczniowie obejrzeli filmiki instruktażowe przygotowane przed spotkaniem przez rówieśników z krajów partnerskich. Dowiedzieli się z nich jak przygotować tradycyjne danie danego kraju.

Ostatniego dnia zespoły przedstawiły prezentacje Prezi o tradycyjnych produktach swoich regionów. Przez cały czas trwania warsztatów uczniowie wymieniali się opiniami na temat swoich projektów na platformie Twinspace.