• Zawody siatkówka dziewcząt

• 26.03.2024
        • W dniu 22.03 odbyła się faza grupowa Mistrzostw Woli w Siatkówce dziewcząt. Nasza reprezentacja grała ze 161 LO i 86 LO, wygrana z liceum na Smoczej pozwoliła nam na awans do ćwierćfinałów, które odbyły się 25.03. W poniedziałek trafiłyśmy na dwa najlepsze zespoły z grupy C: ZS7 (2:0) i 40 LO (2:1). Po dwóch znakomitych meczach w wykonaniu naszych dziewcząt awansowałyśmy z drugiego miejsca w tabeli do półfinalow. Dnia 26.03 zmierzyłyśmy się z 33LO oraz 24 LO. Pomimo świetnej gry dziewcząt, niestety nie udało nam się pokonać przeciwników.

Dziewczęta w świetnym stylu zajęły 4 miejsce na 13 zespołów z Warszawskiej Woli, pokazując bardzo wysoki poziom swojej gry.

Ogromne gratulacje!

• Dyplom szkoły varsavianistycznej

• 26.03.2024
        • Wielkie świętowanie koła varsavianistrycznego. Najpierw na spotkaniu przedświątecznym, a kilka dni później wraz z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy. Naszej szkole od lat przyświeca idea edukacji varsavianistycznej, która zakłada poznanie historii, szeroko pojętej kultury i tradycji miasta. Kolejny rok uzyskaliśmy więc certyfikat Lokalnego Ośrodka Edukacji Varsaviansitycznej. Ogromnie się cieszymy i zachęcamy wszystkich uczniów do zainteresowania się niezwykłą historią Warszawy. W tej światecznej atmosferze życzymy wszystkim głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocznych.

• ,,Nie widzę problemu” – warsztaty

• 15.03.2024
        •       W dniu 14.03. gościliśmy w naszej szkole ,,odlotowego niewidomego”, jak sam o sobie mówi i pisze, Pana Sebastiana Grzywacza. Utrata wzroku w wyniku nieszczęśliwego wypadku, tak naprawdę stała się pretekstem do rozmowy na temat empatii, odpowiedzialności za swoje czyny, pracy nad sobą, samoakceptacji i umiejętności radzenia sobie z emocjami. Młodzież dowiedziała się podczas warsztatów, że niepełnosprawność nie stanowi żadnej bariery. To od nas samych zależy, jak my będziemy podchodzić do tematu osób niewidomych. Pan Sebastian opowiedział o swoim życiu, podzielił się doświadczeniami oraz wyzwaniami, z jakimi musi mierzyć się na co dzień. Opowiedział także o prawidłowych zasadach pomocy osobie niewidomej. Zwrócił także uwagę na sposób zachowania wobec psa asystującego. Pozytywna energia i supermoce pana Sebastiana oraz spokój, opanowanie Waldiego sprawiły, że było to bardzo pouczające, interesujące i motywujące spotkanie.

• Szkolne rekolekcje i wycieczki

• 04.03.2024
        • Od kilku lat wprowadziliśmy  taki zwyczaj w naszej szkole, że rekolekcje składają się z 2 części. Po nauce rekolekcyjnej dzielimy się na grupy i każda zapoznaje się z inną historią okolicy kościoła, w tym roku również z historią samego kościoła św. Augustyna. Po kościele oprowadzał historyk ks. dr Marcin Różański. Inne grupy poznały miejsce objawień s. Faustyny, pobliski Pawiak, a także historię braterstwa Żydów i Polaków podczas Holokaustu na Muranowie.