• wrzesień 2019
            • Footprints - Where have we come from? Where will we go?<br />
Exchange of Good Practices

Footprints - Where have we come from? Where will we go? Exchange of Good Practices

Czas trwania:

wrzesień 2019 - październik 2021

• listopad 2019

Portugalia

To prepare the mobility in Portugal the students - make individual presentations by taking personal photos of representative monuments in each own town (a building, statue, memorial…) and explain the choice (as an ICT tool a Powerpoint presentation would be suitable). - create a timeline of their hometown with national/local significant events (if not done in 9/2019) - make a list of their own communities' current main problems. - make a list of the students' main fears according to their future.

Przygotowanie Logo projektu. Udział w głosowaniu na najlepsze logo projektu. Wykonać zdjęcia pomników - 2 pomniki na osobę, przygotować krótką prezentację na temat przedstawionych pomników. Przygotować plakat przedstawiający wydarzenia z historii Warszawy w postaci linii czasu. Przygotować quiz na temat przedstawionej mapy liniowej ważnych wydarzeń Warszawy. Przygotować prezentację o szkole - kilka zdjęć w formie jigsaw oraz prezentację o Warszawie w formie thinklink.

• marzec 2020

Francja

W dniach 02 – 06 marca 2020 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w drugim spotkaniu szkół partnerskich w ramach projektu Erasmus +pt. „Nasze ślady. Skąd pochodzimy. Dokąd zmierzamy”, które odbyło się w Strasburgu.

• kwiecień 2021

Włochy

W dniach 14 – 16 kwietnia 2021 przedstawiciele klas 2cg oraz 2c wzięli udział w międzynarodowych warsztatach online w ramach realizacji projektu Erasmus + „Nasze ślady – skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy”. W zajęciach brali udział uczniowie z Polski, Niemiec, Włoch oraz Portugalii.

• maj 2021

Niemcy

W dniach 26 – 28 maja 2021 roku odbyły się warsztaty online w ramach wirtualnej mobilności do Niemiec. Uczniowie naszej szkoły, przedstawiciele klas 2cg, 2c oraz 2d mieli okazję zapoznać się z okolicami szkoły partnerskiej w Wildeshausen oraz poznali historię miasta oraz przemysł charakterystyczny dla tego regionu kraju.

• październik 2021

Polska

W dniach 11 – 13 października w naszej szkole gościli uczniowie z Portugalii i Niemiec w ramach realizacji projektu Erasmus+: „Nasze ślady. Skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.”

Tematem spotkania były  wspólne wartości europejskie, źródła naszej tożsamości oraz jak powinien wyglądać idealny kraj, w którym chcielibyśmy żyć w przyszłości. Na podstawie wspólnie przygotowanych pytań uczniowie sprawdzili, ile dowiedzieli się o sobie i swoich krajach grając w interaktywną grę kahoot!