• Osiągnięcia

• W piątek 26 czerwca 2020 roku o godz. 13:00 w Ośrodku Kultury Arsus ul. Traktorzystów 14 w Warszawie odbyła się uroczysta XXVII Stołeczna Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", która w tym roku ze względu na obecną sytuację miała charakter kameralny. Organizatorem była Fundacja ”Świat na Tak”.

Głównym celem Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Konkurs skierowany jest do młodych osób, które przez co najmniej rok aktywnie angażują się w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia prezentując przy tym wzajemną życzliwość, prospołeczne postawy, pomoc słabszym i potrzebującym, zachęcając przy tym także innych do podejmowania inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego.

Nasze szkolne koło Wolontariatu i PCK zostało LAUREATAMI tegorocznej edycji w kategorii „Grupy”. Nagrodę odbierała zastępczyni przewodniczącego koła – Anna Kowalik z kl. 2a.

21 maja 2019 odbyła się  w Teatrze Komedia na Żoliborzu odbyła się  Wielka Gala kończąca XXVI stołeczną edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Organizatorzy i aktorzy zadbali o to, abyśmy przez kilka wspólnych godzin czuli się docenieni. Po raz pierwszy w historii zostało też wybranych "Ośmiu Wspaniałych Opiekunów". Wyróżnienie takie otrzymała Pani Elżbieta Kunowska - opiekuna naszego wolontariatu.

W 2015 roku nasza szkoła została uhonorowana certyfikatem Szkoły Przyjaznej Wolontariatowi

18 maja w Teatrze Narodowym odbyła się XXII Stołeczna Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Konkurs organizowany jest od 22 lat przez Fundację "Świat na TAK" i promuje młodzież bezinteresownie podejmującą służbę na rzecz swojej szkoły, klasy, podwórka, gminy czy miasta.

Tegoroczną laureatką, "TĄ JEDNĄ Z OŚMIU" została uczennica naszej szkoły - Martyna Kucharska.

26 maja 2011 r. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki odbyła się XVIII Stołeczna Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Tegorocznym laureatem, "TYM JEDNYM Z OŚMIU" został uczeń naszej szkoły Piotr Wencel.

Piotr od kilku lat z wielkim zaangażowaniem i oddaniem pomaga dzieciom niepełnosprawnym z porażeniem mózgowym i przepukliną mózgowo-rdzeniową. Wspiera psychicznie małych pacjentów, pociesza ich w cierpieniu i chorobie oraz wykonuje zabiegi higieniczne. Jako niezwykły przykład heroicznej i skutecznej walki o swoje życie i zdrowie dodaje wiary, odwagi i sił często zrozpaczonym rodzicom hospitalizowanych dzieci. Organizuje i prowadzi zajęcia rekreacyjne na Oddziale Diagnostyki i Rehabilitacji Kompleksowej Dzieci i Młodzieży, pełniącym także funkcje przedszkola na terenie Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy.

Z bardzo dużym poświęceniem brał udział w przygotowaniu V Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych - ELIOS organizowanych w Polsce w 2010 roku oraz jako wolontariusz koordynator opiekował się niepełnosprawnymi zawodnikami.