• Штандарт

Штандарт, діючий від 12 жовтня 1958 р., є символом історії та традиції початкової школи та загальноосвітнього ліцея ім. Ромуальда Траугутта, поєднує тих, хто вже залишив її стіни, а також теперішні та прийдешні покоління учнів, вчителів, працівників. Це символ життя та найважливіших цінностей: Вітчизна, Наука і Праця.

Полотнище штандарту було виготовлено з тканини, вишитої у традиційній техніці. Тканина мала форму квадрата 90 х 100. Полотнище приєднується до древка за допомогою стрижня та кілець, розміщених на древку. Чотири сторони обшиті золотою бахромою.

Правий бік полотнища штандарту мав срібний колір. Посередині знаходився напис ПОЧАТКОВА ШКОЛА ТА ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ЛІЦЕЙ ІМ. РОМУАЛЬДА ТРАУГУТТА У ВАРШАВІ та дата 1958 р., коли було освячено прапор.

Лівий бік полотнища штандарту мав золотий колір. Посередині знаходилося зображення білого орла, вишитого срібним шитвом. Білий орел нагадує усім, звідки ми та де наше коріння. Розкриті крила символізують прагнення до найвищих польотів, готовність долати перешкоди. Під орлом міститься напис ВІТЧИЗНА НАУКА ПРАЦЯ – найважливіші цінності школи.

На верхівці знаходився білий орел, прикріплений до металевої прямокутної верхньої основи стрижня. Разом з орлом верхня частина має довжину 20 см, виконана є з металу срібного кольору. З одного боку вигравовано напис RP - Rzeczypospolita Polska (Республіка Польща), з іншого боку вигравовано дату 1958 – дата освячення штандарту. Орел також є зроблений з металу срібного кольору.

Стрижень штандарту, завдовжки 250 см, був виточений з дерева.  Стрижень був подвійний, поєднаний циліндром з металу золотого кольору. Нагорі розміщено орла, внизу – конічний металевий наконечник. Прапорові цвяхи зроблені з металу золотого кольору. Почесних та памятних цвяхів на древку більше, ніж 100.

Штандарт, з яким ми прощаємося, 56 років презентував шкільну спільноту на патріотичних урочистих подіях, супроводжував учнів у важливих подіях у житті школи та міста, був свідком багатьох досягнень, а також був символом, який зобовязував учнів старанно вчитися, любити вітчизну та шанувати працю.

60-юбілей праці з молоддю ми вшанували зміною штандарту.

Попередній штандарт має для шкільної спільноти велику емоційну вартість, але якщо врахувати зміни, які відбулися в структурі школи, став неактуальним. Він залишається в школі як памятка, повязана з історією нашої школи, але повинен бути замінений на новий.

Новий штандарт школи складається з полотнища, верхівки та древка.

Полотнище – це вишита у традиційній техніці тканина у формі квадрату 100 х 100. Полотнище приєднується до древка за допомогою стрижня та девяти кілець (по 20 см кожне), розміщених на древку. Чотири боки обшиті золотою бахромою завширшки 7.5 см.

Правий бік полотнища штандарту – білий. У лівому верхньому куті вишито синім кольором дату 1954 – це дата заснування школи. Дата оточена лавровим листям – символом сили, слави та перемоги. Посередині полотнища знаходиться синій трикутник – значок школи, проект якого створили учні нашої школи на 100-ліття Січневого Повстання і який вживається від 22 січня 1963 р. відповідно до розпорядження тодішньго директора школи – Яніни Стажицької-Гловацької. Навколо значка вишито, з північного боку, напис XLV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (45-ИЙ ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ЛІЦЕЙ), а з південного боку напис ім. Ромуальда Траугутта у Варшаві, виконаний синім кольором.

Лівий бік полотнища штандарту – біло-червона. Посередині знаходиться зображення білого орла на гербовому щиті, прийнятий для герба Республіки Польща. Орел є вишитий срібним шитвом, а корона, дзьоб і кігті – золотим. Білий орел нагадує усім, звідки ми та де наше коріння. Розкриті крила символізують прагнення до найвищих польотів, готовність долати перешкоди.

На верхівці знаходиться білий орел, прикріплений до металевої верхньої основи стрижня. Верхівка штандарту, тобто орел, є заввишки 15 см. Орел є зроблений з металу срібного кольору, а корона, дзьоб та кігті – золотого кольору.

Стрижень штандарту, завдовжки 230 см, виточений з дерева.  Стрижень подвійний, поєднаний циліндром з металу золотого кольору. Нагорі розміщено орла, внизу – конічний металевий наконечник. Прапорові цвяхи зроблені з металу золотого кольору.

Штандарт запроектувала директор школи, пані Агата Паллаш, а виконала його фірма «Артистична Вишивка «ММ плюс М» Пйотр Мєжеєвський».

Фундатори штандарту (шкільний рік 2013-2014): полковник В. Хжановський, комендант Мазовецького відділу військової жандармерії, учні класів: 1А (вихователь І. Пуцко), 1С (вих. Е. Гурка-Ярнутовська), 1D (вих. Е. Закжинська), 1E (вих. А. Жвавяк), 2А (вих. А. Кошцєльняк-Копеч), 2В (вих. Л. Баранська), 2D (вих. Й. Плішка).

Почесні цвяхи:

1. Ганна Гронкєвіч-Вальтц – мер м. Варшави
          2. Уршула Кєжковська – бурмістр дільниці Воля м. Варшави
          3. Полковник В. Хжановський, комендант Мазовецького відділу військової жандармерії
          4. Шкільна спільнота