• Śladami Wokulskiego

• 13.05.2022
        • Jak można lepiej poznać ,,Lalkę” Bolesława Prusa? Oczywiście udając się w literacką podróż po Warszawie. Taką okazję miała w dniu 12.05. klasa 2c, która śladami bohaterów pozytywistycznej powieści, zmagała się z losami galanteryjnego kupca i panny na wydaniu.

• Zajęcia terenowe

• 11.05.2022
        • 10 maja klasa 2c wybrała się nad Wisłę, na wycieczkę geograficzną w terenie. Tematem zajęć było "Przyroda doliny Wisły na wysokości Warszawy". Uczniowie musieli wykazać się już wcześniej poznanymi informacjami, przeprowadzić badania gleby i analizę chemiczną wody w rzece oraz wykazać się umiejętnościami korzystania z Google Maps i Google Lens. Zajęcia wymagały zaangażowania i samodzielnej pracy. Ale nie tylko praca ... był też odpoczynek na nadwiślańskiej plaży i trzykilometrowy spacer przy pięknej pogodzie.

• Startujemy z maturą 2022

• 06.05.2022
        • 04 maja wystartowaliśmy w kolejnym maratonie maturalnym, w tym roku, zorganizowanym dla ostatniego rocznika absolwentów gimnazjów. Wszystkie egzaminy kończymy 20 maja.

Jak widać mimo stresu humory wszystkim dopisują. Dla nas oznacza to pozytywne nastawienie i świadomość sukcesu, każdego dobrze przygotowanego maturzysty.

TMaturzystki i Maturzyści powodzenia!

Rodzice...trzymajcie się dzielnie

• Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas trzecich

• 06.05.2022
        • 29 kwietnia 2022 r. pożegnaliśmy ostatni rocznik tzw. gimnazjalistów. Nagrodziliśmy wybitnych, aktywnych  oraz tych zaangażowanych nieco mniej ... czyli wszystkich naszych absolwentów.

Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas. Czas pełen nowych wyzwań i różnych doświadczeń.

W murach naszej szkoły tworzyliście historię i stawaliście się jej częścią. Pamiętajcie o tym zawsze gdy będziecie wspominali przeszłość swoją ... przeszłość naszą.

Życzymy Wam powodzenia we wszystkich aspektach Waszego życia!

• Warsztaty w Muzeum POLIN

• 03.05.2022
        • W dniu 28 kwietnia  klasa III C  udała się do POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich i wzięła udział w warsztatach historycznych pt: „Stańmy na warszawskiej ulicy. O życiu żydowskim w II Rzeczypospolitej”.  W trakcie zajęć uczniowie przenieśli się w czasie 100 lat wstecz i stanęli  na warszawskiej ulicy. Odkryli różnorodność Żydów w międzywojennej Polsce. Rozwiązując zadania na wystawie zrozumieli, jaka była ich tożsamość, ich życiowe, polityczne i religijne wybory. Zobaczyli  też relacje osób, które ocalały z Zagłady i opowiadają o swojej młodości w czasach przedwojennych.

• Nagroda im. M. Edelmana

• 03.05.2022
        • 27 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia Warszawskich Nagród Edukacyjnych im. Marka Edelmana za lata 2019/2020, 2020/2021 oraz 2021/2022.

Nasza szkoła zdobyła Warszawską Nagrodę Edukacyjną im. Marka Edelmana w roku szkolnym2020/2021 dzięki ogromnemu zaangażowaniu p. Elżbiety Kunowskiej i p. Marcina Gudziaka. Nagrody tej nie udałoby nam się również zdobyć gdyby nie otwartość, zaangażowanie i chęć zdobywania wiedzy przez naszych wspaniałych uczniów. To Oni brali aktywny udział w wielu bardzo ciekawych projektach edukacyjnych, licznych wyjściach i wycieczkach zaplanowanych przez naszych nauczycieli.

Celem Nagrody jest promowanie pozytywnych wzorców społecznych, rozwijanie empatii, budowanie etyki życia społecznego. Ma kształtować i promować wśród młodych ludzi postawę otwartości, altruizmu, solidarności i niezgody na obojętność, ma przyczynić się do budowania więzi międzypokoleniowej i uwrażliwić młodych ludzi na zagrożenia wynikające z fanatyzmu i braku tolerancji.

Organizatorem i fundatorem Nagrody jest m.st. Warszawa. Nagrodę przyznaje Rada m.st. Warszawy. Partnerem Nagrody jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Pod tym adresem znajduje się krotki film z ubiegłego roku: