• Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” dla Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

• 11.04.2024
        • 19 marca 2024 r. podczas uroczystej Gali w Katowicach, Urząd Dzielnicy Wola otrzymał Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” w  13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Ideą Programu jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają istotne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

Ponadto - Wyróżnienie Nadzwyczajne Debiut Roku 2024 za największą ilość punktów rankingowych jako jednostka uczestnicząca po raz pierwszy w Konkursie oraz za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w sprawy lokalnej oświaty został przyznany Pani Burmistrz Grażynie Orzechowskiej - Mikulskiej.

• Gra miejska

• 10.04.2024
        • 8 kwietnia klasy 2G i 2C uczestniczyły w grze miejskiej. Celem gry było zapoznanie się z historią i współczesnością Warszawy i Starego Miasta. W grze szczególnie uwzględniono okres okupacji podczas II Wojny Światowej. W ten sposób nasze liceum inauguruje obchody 80 rocznicy Powstania Warszawskiego.

• Wielokulturowa Praga

• 05.04.2024
        • Klasy 3c i 3e 4 kwietnia odwiedziły okolice Dworca Wileńskiego na Pradze Północ pod opieką i przewodnictwem. Celem wycieczki było poznanie historii i wielokulturowości Pragi, a właściwie pokazanie dowodów na to, że Praga Północ splata w swojej przestrzeni kultury wschodnią (prawosławną), katolicką i żydowską. Natomiast w ramach zajęć geograficznych, młodzież miała zaobserwować na czym polega rewitalizacja na przykładzie przestrzeni miejskiej ulic Targowa, Ząbkowska, Brzeska i obiektów - Bazar Różyckiego i Centrum Konesera w odniesieniu do sfer przede wszystkim przestrzenno - funkcjonalnej i gospodarczej, ale również społecznej.